rkspacva@gmail.com
Ante Starčevića 37, Vinkovci
logospacva

Josip Mečić: Odigrali smo sezonu za pamćenje, čestitke stižu od raznih rukometnih suparnika

RK Bjelin Spačva Vinkovci trenutno igra sezonu iznad svih očekivanja. Iako je prošle sezone ponovno izborio nastup u Paket24 Premijer ligi, klub je dva kola prije kraja u skupini B osigurao nastup u Ligi za prvaka, a samim time nalazi se među šest najboljih rukometnih momčadi u Hrvatskoj.

„Puno pohvala i čestitki primamo, pogotovo od rukometnih suparnika koji su s nama u ligi. Nitko nije očekivao ovako dobar rezultat. Imali smo pred početak sezone cilj ostati u ligi, ali vjerovali smo da možemo završiti u borbi za Ligu za prvaka. Međutim, to nije bio imperativ, tako da je možda i to utjecalo na rezultate. Vidjeli smo da možemo i odradili smo jednu polusezonu za anale i pamćenje“, istaknuo je trener Josip Mečić.

Već se u prošloj drugoligaškoj sezoni vidjelo da Bjelin Spačva ne pripada tom rangu, pobjeđivala je u kupu premijerligaške momčadi, a ovo nije prvi puta da klub odlično reagira po dolasku u viši rang. Jednom je vinkovački predstavnik u godinu dana napredovao za dvije lige, tako da su naši rukometaši i ranije rušili rekorde.

„Ovaj uspjeh stvarno je hvalevrijedan i idemo na odmor sa saznanjem da smo u Ligu za prvaka, tako da nemamo pritisak i želimo dati priliku mlađim igračima. Naravno, želimo ostvariti što bolji rezultat na tablici jer prva četiri mjesta vode u Europu, a mi smo igrali Europu prije četiri godine, no to nam nije imperativ.“

Bjelin Spačva tijekom cijele sezone ima probleme s ozljedama, a do kraja sezone izgubljen je Borna Mažurana, koji će uskoro operirati prednje križne ligamente. Međutim, sastav je odličan i s mlađim igračima se nadomještaju izostanci ostalih pojedinaca, tako da se tijekom zimske stanke ne očekuje previše promjena.

„Plasirali smo se među 16 najboljih klubova u kupu, po dvije momčadi iz svake regije idu u tu fazu natjecanja. U kupu nam je uvijek cilj probati otići na Final 4, prošle godine nas je zaustavio PPD Zagreb. Da smo tada imali drugog protivnika, odlazak na završnicu bi svakako bio izgledniji. Probat ćemo i ove godine otići do kraja, ali to ne ovisi samo o rezultatima, nego i o ždrijebu“, navodi strateg vinkovačkog kluba dodavši kako je ostvareno i finale kupa istočne regije, a protivnik će biti RK Osijek, koji također igra u Premijer ligi.

Taj susret na rasporedu je prije odlaska na zimski odmor, ali do tada će naši rukometaši odigrati još dvije preostale prvenstvene utakmice. Prva u nizu je protiv RK KTC iz Križevaca, a susret je na rasporedu u subotu s početkom u 17 sati.

„Pozivam sve navijače da dođu na zadnju prvenstvenu utakmicu ove polusezone u Vinkovcima. Htjeli bi vidjeti navijače u što većem broju, želimo svi zajedno proslaviti potvrdu ulaska u Ligu za prvaka. Susret sam po sebi nema preveliki imperativ, ali bilo bi dobro osigurati drugo mjesto iza Nexea u grupi“, zaključuje Mečić dodavši kako će Ligu za prvaka još igrati Zagreb, Nexe, Poreč, Sesvete i Varaždin.