rkspacva@gmail.com
Ante Starčevića 37, Vinkovci
logospacva

Bjelin Spačva “sredila” Metković-Mehaniku za korak bliže Ligi za prvaka!

Vrlo značajnu utakmicu odigrali su danas RK Bjelin Spačva i RK Metković-Mehanika u okviru Paket24 Premijer lige. Pobjeda bilo koje momčadi značila je približavanjem Ligi za prvaka, a do nje su došli vinkovački rukometaši rezultatom 30:27.

Tijekom prvog poluvremena niti jedan sastav nije se uspio odlijepiti na značajniju prednost. Bjelin Spačva vodila je većim dijelom igre, ali gosti se nisu dali, a osim početnog vodstva 1:0, pred kraj dijela dva su puta imali jedan pogodak prednosti. Međutim, na predah se otišlo rezultatom 17:16 u korist Vinkovčana. Drugi dio donio je puno bolju Bjelin Spačvu, koja je postepeno dizala svoje vodstvo te je sigurno došla do vrlo bitne pobjede, iako je pri rezultatu 30:23 gostujuća momčad uspjela smanjiti na tri gola zaostatka.

Najraspoloženiji u napadu vinkovačkog sastava bio je Vlado Matanović s osam golova iz devet pokušaja, a pratili su ga Patrik Maroš i Filip Mažurana s četiri zgoditka. Kod gostiju, Amir Bašić briljirao je s osam, a Dario Raguž sa sedam pogodaka.

Tako se Bjelin Spačva sada nalazi na drugom mjestu Lige B s 15 bodova, a trenutno ima čak četiri boda viška u odnosnu na današnjeg protivnika, koji se nalazi prvi „ispod crte“ u borbi za Ligu za prvaka. Do kraja prvog dijela sezone ostale su četiri utakmice, a prva je na rasporedu sljedeće subote, kada će naši rukometaši gostovati kod RK Rudara.