rkspacva@gmail.com
Ante Starčevića 37, Vinkovci
logospacva

RK Bjelin Spačva Vinkovci porazio Maksimir Pastelu i napravio još jedan korak prema plasmanu u viši rang

Rukometni klub Bjelin Spačva Vinkovci u vrlo važnoj utakmici u borbi za nove bodove porazio je ekipu Maksimir Pastele rezultatom 36:24. Zagrebački sastav u ovaj ogled ušao je kao trećeplasirana momčad 1. HRL – sjever s bodom više od Požege, a vinkovački Zeleni su ovom novom pobjedom napravili ogroman korak ka plasmanu u viši rang, s obzirom na to da je drugoplasirana Slatina poražena u Sisku od istoimenog domaćina 30:26.

Bila je to izjednačena utakmica u prvome poluvremenu u kojoj su domaćini otišli na odmor s minimalnom prednošću. Onda je sastav trenera Josipa Mecića prelomio utakmicu u nastavku i vinkovački rukometaši su se polako odvajali na veću prednost.

Bilo je +10 u 48. minuti susreta, i to gosti nisu uspjeli stići. Vinkovčani su golovima kažnjavali Zagrebčane, posebice iz kontre preko odlično raspoloženog Filipa Mažurana i Marina Božičevića.

„Prije svega, moram se zahvaliti domaćinu što nas je ugostio. Odigrali su i dokazali su da su favoriti, ne samo ove današnje utakmice, nego i cijeloga prvenstva. Mi imamo mladu ekipu, svaki bod nam je bitan, svaka utakmica nam je bitna. Mi smo ove godine iznenadili u prvome dijelu sezone s velikim brojem bodova, znali smo da će danas biti teško, htjeli smo što dužu i konkurentnu utakmicu držati u egalu. Prvo poluvrijeme smo se odlučno držali, međutim ponestalo je snage i normalno da je drugo poluvrijeme fizički dominatna i iskusnija momčad Bjelin Spačve Vinkovaca iskoristila i lako došla do pobjede” rekao je trener RK Maksimir Pastela.

S obzirom na to da je Slatina poražena u Sisku, postoji mogućnost ako Slatinjani nastave negativan niz, da upravo zagrebačka momčad zasjedne na drugu poziciju.
„Početak je bio malo nervozan, svi su bili svjesni važnosti utakmice. Jer ova ekipa Pastele je jedina ekipa koja nas je porazila u dosadašnjem dijelu prvenstva, htjeli smo se svi ”osvetiti”, zbog toga je tako lagana nervoza bila i izjednačeno prvo poluvrijeme, ali naša rotacija i priprema za ovu utakmicu je došla do izražaja, sve čestitke Pasteli, ali prije svega mojim dečkima”, naveo je Marin Jurić, pomoćni trener RK Bjelin Spačva Vinkovci.

Ususret dolasku najtrofejnije hrvatske momčadi u četvrtfinalu Hrvatskog rukometnog kupa, PPD Zagreba, svi su složni!
„To je ovako najlakša utakmica za odigrati jer stvarno nemamo što izgubiti. Dečki jedino mogu pokazati gdje su s najboljim hrvatskim klubom i koliko još treba raditi da bi bili na igračkoj razini i kvaliteti našeg najboljeg kluba”, dodao je Jurić.
S tom konstatacijom složio se i igrački kadar vinkovčana.

„Za nas je to najlakša utakmica, kao za ove ekipe što dolaze kod nas iz naše lige. Molio bih i ove ljude da popune dvoranu i da uživaju u jednom lijepom rukometu. Nadam se da ćemo parirati koliko možemo prvaku Hrvatske i da će biti odlična utakmica”, složio se Marin Marić, jedan od glavnih aduta vinkovačkog sastava.