rkspacva@gmail.com
Ante Starčevića 37, Vinkovci
logospacva

RK Bjelin Spačva Vinkovci porazio Požegu rezultatom 35:21

Rukometni klub Bjelin Spačva Vinkovci proteklog vikenda, odigrao je utakmicu 19. kola. Na domaćem parketu ugostili su ekipu RK Požege. Gosti su prvi prešli u vodstvo, no to im je ujedno bila i jedina prednost u ovoj utakmici.

Prvo poluvrijeme završilo je 16:13, dok su se vinkovački rukometaši ozbiljnije odvojili u drugom dijelu susreta.
„Imali smo velikih problema u prvom poluvremenu sa realizacijom, njihov napad nas je malo uspavao tako da su imali su previše slobodnih šuteva. Ipak poluvrijeme je bilo u našoj prednosti od 3 gola razlike” , poručio je Marin Jurić, pomoćni trener RK Bjelin Spačva Vinkovci.
Ovo je 11. uzastopna pobjeda vinkovačkog sastava koja i dalje čvrsto stoji na prvome mjestu 1. HRL – sjever. Drugo poluvrijeme donijelo nam je mnoštvo dobrih akcija i golova, ponajviše iz domaćeg tabora. Gostujući igrači, unatoč dobroj igri u prvome dijelu, u nastavku nisu mogli pratiti tempo Vinkovčana, pa je tako utakmica okončana rezultatom 35:21.

„U drugom poluvremenu je došla do izražaja naša širina i kondicijska priprema i realizacija se popravila na kraju”, dodao je Jurić.

„Presudio je veći roster Spačve jer mi smo s dosta ozlijeđenih igrača. 3-4 igrača nisu igrala koji su nam bili standardni. Držali smo se prvo poluvrijeme u egalu, poslije kad je Spačva izrotirala, mi taj tempo nismo mogli pratiti. Imali smo i dosta grešaka, tehničkih, to je isto zbog nedostatka snage. Čestitao bih Spačvi, poželio bi im uspješan nastavak u Paket24 Premijerligi, ja se nadam da će ući, a mi ćemo se ovdje nastaviti boriti za što bolju poziciju”, naveo je Dario Anić, trener RK Požega.
Najprecizniji u redovima Vinkovčana bio je Filip Mažurana koji je tresao mrežu devet puta, prate ga Marin Božičević i Borna Mažurana sa šest pogodaka.
Vinkovački rukometaši su i dalje prvoplasirana momčad s četiri boda više od drugoplasirane Slatine. U 20. kolu RK Bjelin Spačva Vinkovci putuje u Đakovo, gdje će ih ugostiti istoimeni domaćin koji trenutno drži osmo mjesto prvenstvene ljestvice.