rkspacva@gmail.com
Ante Starčevića 37, Vinkovci
logospacva

Svečano otvorenje međunarodnog turnira Aurelia Cibalae 2018.

U vinkovačkoj pješačkoj zoni otvoren je turnir Aurelia Cibalae 2018., prvi međunarodni dječji rukometni turnir u najstarijem naselju Europe koji je organizirao RK Spačva Vinkovci, a sudjeluje oko 800 dječaka i djevojčica starosne dobi od 8 do 16 godina iz nekoliko zemalja svijeta. Turnir je otvorio gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić. U ime Vukovarsko-srijemske županije pozdravio je zamjenik župana Josip Dabro, a srdačne riječi dobrodošlice u ime domaćina uputio je predsjednik RK Spačva Vinkovci Mirko Mečić. Uz sportsko natjecanje, cilj turnira je promocija Vinkovaca i Vukovarsko-srijemske županije.

“Na ovom prvom međunarodnom turniru “Aurelia Cibalae 2018.” okupili smo pedesetak ekipa što je vrlo zavidan broj. Hvala svima na dolasku. Nadam se da se i sljedeće godine vidimo u VInkovcima. Želim vam puno sportske sreće i ugodan boravak u najstarijem europskom gradu i gradu duge sportske tradicije na koju smo vrlo ponosni”, poručio je Mirko Mečić.