rkspacva@gmail.com
Ante Starčevića 37, Vinkovci
logospacva

Nexe – Spačva 35:28 (20:14)

Našičani su krenuli u lov na svoje toliko željeno drugo mjesto u Ligi, a prva na putu bila je Spačva iz susjednih Vinkovaca. Otvorio je Nexe sa 6:3, ali Spačva nije posustajala te je u 15. minuti preko Marka Nađa izjednačila na 8:8. Našičani su se uz male napore uspjeli odvojiti tek nakon 20 minuta igre i serijom pogodaka otišli na +6 te su tu razliku održali sve do odlaska na odmor.

Spačva je dobro parirala hrvatskim viceprvacima i nije dopuštalo dodatna odvajanja. Održavala je rezultat i davala sve od. U posljednjih deset minuta ušlo se pri 30:23 za domaćina, a u tom tonu se igralo sve do isteka 60. minute. Po završetku susreta na semaforu je stajalo 34:28.

Saša Barišić Jaman sa sedam golova bio je najbolji kod Nexea, a vratarski tandem Lelić-Pilipović sakupio je 12 obrana. Kod Spačve istaknuo se Marko Nađ s pet zgoditaka.

HRS.HR

Foto: Josip Ledinščak/RK Nexe