Ante Starčevića 37, Vinkovci
logospacva
sport...vinkovci...03.03.2018. 16. kolo premijer liga; rukomet 2017/18 rk spacva (crveni) - rk gorica (crni) - 11 domagoj nedic i 7 ivan matic foto Gordan Paniæ

RK Spačva Vinkovci osigurala Ligu za prvaka

RK Spačva Vinkovci je nad Goricom upisala deveto slavlje u sezoni i ostala uz bok Varaždinu s istim brojem bodova pa samim time i osigurala Ligu za prvaka. Prvih 20. minuta utakmica vodstvo se izmjenjivalo kod obje momčadi pa je tako nakon vodstva Gorice (3:2, 7:6) i Spačva stigla do prednosti (8:7, 9:8). A onda su nakon toga uslijedila tri uzastopna zgoditka Spačve za +4 (12:8). Nova serija domaćina pojavila se u posljednjim trenucima susreta kada je Spačva složila 3-0 i na odmor otišla sa 17:11.

U 45. minuti utakmice Spačva je imala +5 (23:18), a samo deset minuta kasnije to se povećalo na +7 (27:20). U tom tonu se igralo sve do isteka 60. minute do koje je Gorica uspijeva malo smanjiti minus pa je tako Spačva upisala slavlje s +5 (32:27).

Marko Nađ sa sedam pogodaka i Dražen Stojanović s 13 obrana bili su najbolji kod Spačve.