Rukometni klub Spačva Vinkovci uspješno je proveo petu kampanju za projekt „Volim rukomet“ koja se održala u subotu 20.03.2021. s početkom u 12:00 sati na sportskim terenima osnovne škole Bartola Kašića Vinkovci.

Treneri i igrači rukometnog kluba Spačva Vinkovci zajedno sa sudionicima (koji su provođenjem projekta Volim rukomet stekli nova znanja) u projektu „Volim rukomet“ u okviru poziva uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz sport održali su edukativno-informativnu i praktičnu radionicu s ciljem poticanja na treninge rukometa i tjelesne aktivnosti.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, i to kroz natječaj „Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti, te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport“. Ukupna vrijednost projekta je 872.032,65 kuna. Iznos koji sufinancira Europska unija iz sredstava Europskog socijalnog fonda (ESF) iznosi 741.227,75 kuna.

Projektom uvelike pridonosimo ostvarenju ciljeva Strategija borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti u RH; u kojoj se navodi kako se trebaju osigurati uvjeti za uspješnu borbu protiv siromaštva i socijalne isključenosti te smanjenje nejednakosti u društvu, gdje je jasna poveznica s našim Projektom.

Cilj ovog projekta je uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti u šport u Vinkovcima, kako bi lakše sklopila prijateljstva te poboljšali sposobnost koncentracije i uključivanje u društvenu zajednicu bez diskriminacije. Kod djece iz rizičnih obitelji ili djece s poremećajima u ponašanju sport je važan zbog zadovoljavanja potrebe za pripadanjem, samoostvarivanjem te zbog osjećaja sigurnosti, i poticanja samopouzdanja i samopoštovanja.

Sadržaj obavijesti isključiva je odgovornost rukometnog kluba Spačva Vinkovci.